Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie de functionare /Acord de comercializare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie de functionare /Acord de comercializare

Buna ziua
Pentru activitatiile de cazare in pensiuni si camere de inchiriat , prevazut de codul CAEN 5590 - Alte servicii de cazare, este necesara si autorizatie de functionare de la primarie? Conform OG 99/2000 privind comercializarea produselor și serviciilor de piață .
Multumesc!
claudel1982, utilizator