Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Va salut.Doresc sa cumpar din alta tara o masina veche ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Va salut.Doresc sa cumpar din alta tara o masina veche sa o pot ...

Va salut.Doresc sa cumpar din alta tara o masina veche sa o pot inmatricula ca vehicul istoric.Problema e ca nu are acte.Ce se poate face?Multumesc
Daca vehiculul nu detine documente ,identificare,documente provenienta ,legal nu o puteti achizitiona,nu o puteti transporta ,nu puteti trece la vama,nu puteti inmatricula in Romania si inregistra in registrul masinilor istorice