avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia anticipata si pensia anticipata partiala Buna ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia anticipata si pensia anticipata partiala Buna ziua , as ...

Pensia anticipata si pensia anticipata partiala
Buna ziua , as dori sa stiu cand ar putea sa iasa sotul meu la pensie anticipata , fiind nascut in 04.06.1964 , si avand o vechime in campul muncii , la ora actuala de 40 de ani .
Cel mai recent răspuns: truscamonika , utilizator 18:53, 27 Noiembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua!
Se poate pensiona la 60 de ani.
Gasiti aici detalii.
[ link extern ]
Vă mulțumesc frumos !
Va rog frumos sa-mi scrieti cat este penalizarea la pensia anticipata , adica la 60 de ani ?!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata fara penalizare catalinaelenavochita catalinaelenavochita mama mea e nascuta in August 1961, activez in campul muncii de 32 de ani. Varsta standard de pensionare este 62 ani si 1 luna. Are grupa a II-a care-i reduce ... (vezi toată discuția)
Iesire la pensi anticipata Narcisa_ Narcisa_ Vecinul meu e nascut in martie 1958. Din anul 1976 a inceput sa lucreze, a lucrat pe la diverse societati si in prezent este sofer la o institutie. Din 1976 si ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie ginutza 1955 ginutza 1955 Sunt nascuta(F) in 1955 luna Dec.ziua28 cand pot iesi la pensie (anticipat sau partial anticipat) si cu ce penalizare?Mentionez ca am o vechime de 38 ani si 8 ... (vezi toată discuția)