avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat 500m² teren intravilan terenul nu era ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat 500m² teren intravilan terenul nu era ipotecat gajat ...

Am cumparat 500m² teren intravilan terenul nu era ipotecat gajat ,acupat cu constructii am făcut act de vânzare cumparare vecinul dinspre nord ma dat în judecata pe mine cumpărătorul și pe primarie instanta ia reconstituit 640m² teren aferent constructiilor din cei 5000m² cumpărați de mine primăria având obligația sa mă despagubeasca prin moștenitori vânzătorului . Ma despagubit titlul vechi sa anulat sa eliberat un nou titlul de proprietate pe vînzatorul decedat .4460 m² pe vechea parcela iar 640m² pe o parcela noua . Vânzătorul este decedat moștenitori au facut succesiunea acum fac suplimentul de succesiune conform legi 18 din 10991 titlul de proprietate vine pe fostul proprietar
Iar moștenitori au obligatia sa faca suplimentul de succesiune mostenitori sînt doua zile persoane una dintre ele vrea jumătate din cei 640m² eu cumpărătorul cum întru în posesie terenul de 640m² de teren ce mi se cuvin

Alte discuții în legătură

Buna ziua am cumparat 5000m2 teren intravilan cu acte in toata ... parkinson parkinson buna ziua Am cumparat 5000m2 teren intravilan cu acte in toata regula terenul nu nera grefat ... (vezi toată discuția)
Supliment de succesiune parkinson parkinson supliment de succesiunie dupa ce fac mostenitori vinzatorului cumparatorul cum ontra in posesie (vezi toată discuția)
Buna ziua am cuparat teren cu acte in regula prin hotarire judecatoreasca ... parkinson parkinson Buna ziua am cuparat teren cu acte in regula Prin hotarire judecatoreasca ia reconstituit vecinului 640m2 teren. Iar primaria a fost obligata sa ma des ... (vezi toată discuția)