Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Organul fiscal local poate executa silit o persoana ce ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Organul fiscal local poate executa silit o persoana ce nu locuieste/ ...

Organul fiscal local poate executa silit o persoana ce nu locuieste/ nu are domiciliu in localitatea respectiva ?
De fapt persoana locuieste in strainatate si nu are domiciliu in Romania .
S-a trezit cu impunere in cont bancar din Romania iar organul fiscal local nu a luat in considerare contestatia acesteia ca nu este domiciliat in localitatea respectiva .
sandidu, utilizator
Dacă are datorii către statul român, nu are relevanță unde are domiciliul.
Poate fi executat de creditor de acolo unde are bunuri.
daca autoritatea fiscala a dispus masura executarii silite rezulta ca persoana executata se afla in baza d edate cu debite in evidenta indiferent daca locuieste efctiv in localitatea unde are notata proprietatea pe rol fiscal