Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire cu uzufruct viager.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire cu uzufruct viager.

Daca vreau sa fac un act de donatie cu uzufruct viager cum trebuie sa procedez? Fata are 43 ani ce acte imi trebuie (de la primarie sau de la IML?
-Va multumesc .
Costy1956, utilizator
IML? Are vreo unul dintre dvs vreo problema legata de discernământ?
Dacă aveți documentație cadastrala și intabulare, adresați-vă unui birou notarial.
De la Primarie va trebuie certificat de atestare fiscala, care sa ateste plata la zi a impozitelor și taxelor locale.
raluk0207, utilizator