Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut! Acum cateva zile am cumparat o masina,m am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut! Acum cateva zile am cumparat o masina,m am inteles cu omul, ...

Salut! Acum cateva zile am cuparat o masina,m am inteles cu omu, am facut actele necesare pt ai intra in posesie, toate bune si frumoase pana cand ajung la politie sa o inscriu, acolo mi sa spus ca masina se afla sub sechestru de catre IGPR inca din 2017, si nu o pot trece pe numele meu,l am sunat pe prorietar a spus ca nu stie nimic, nu imi imaginez cum de nu stia, in fine, am mai tot vb cu el la tel, mi a spus ca a tot fost la politie si ca nu il baga nici macar in seama, acum nu stiu daca intr-adevat chiar a fost acolo. Eu acum ce pot face? Ce sa fac cu masina? Ca nu pot circula cu ea..., animalul asta zice ca o sa se tot duca la ei in incercarea de a rezolva, acum nu vr sa par pesimist dar si daca nu rezolva nimic, ce pot sa fac? Multumesc anticipat si scz ca am facut aici un roman, dar sunt foarte suparat ca raman cu paguba asta...
Buna seara, actiune in nulitate contract de vanzare-cumparare pentru dol daca vanzatorul nu e de acord cu rezolutiunea si restituirea pretului de buna-voie.
La intocmirea formalitatilor de transmitere drept de proprietate bun mobil vanzatorul a prezentat certificat fiscal?
Da

ynocentta a scris:

La intocmirea formalitatilor de transmitere drept de proprietate bun mobil vanzatorul a prezentat certificat fiscal?