Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua,am.cumparat un autovehicul toate actele in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua,am.cumparat un autovehicul toate actele in regula fiscal ...

Buna ziua,am.cumparat un autovehicul toate actele in regula fiscal si tor ce trebuie pentru a fi inscrisa.Cand sa imi elibereze numerele mi sa spus de la politie ca e sub sechestru . Am luat legatura cu vanzatorul sa rezolve problema cu executorul fara rezultat .Ce pot face sa recuperez banii sau sa pot inscrie masina in conditiile in care masina a fost vanduta aflandu se sub sechestru fara drept de instrainare?!Multumesc anticipat!
Dati in judecata vinzatorul, pentru recuperarea banilor.
Pentru recuperare c/v vehicul fie solutionati amiabil,fie promovati actiue impotriva vanzatorului
Daca vanzatorul a prezentat certificat fiscal ,legal acesta nu se face vinovat de rea credinta,deoarece autoritatea nu a parcurs procedura nu a intocmit in termen documentele catre autoritatea fiscala teritoriala