Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mai platesc amenda la jumatate daca pierd procesul cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Mai platesc amenda la jumatate daca pierd procesul cu politia ?

Mai platesc amenda la jumatate daca pierd procesul cu politia ? Teortic ar trebui sa pot face asta pentru ca se suspenda procesul verbal pana la decizia instantei.
marius.m, utilizator
Nu puteti, veti plati intreg.
Nu,beneficiați de aceasta posibilitate de plata doar în timpul celor 15 zile.Puteti sa plătiți pt a beneficia de facilitate iar dacă câștigați procesul puteți solicita restituirea banilor..
Care este articolul de lege care spune asta ? Normal ar fi sa inghete totul pe perioada procesului, inclusiv termenul de plata a minimului amenzii,
E articolul care zice ca puteti plati la jumatate daca achitati in termen de 15 zile, scrie pe pv.. Dvs nu ati platit.
Ce se suspenda , e executarea. Adica pe perioada procesului, nu sunteti executat pt neplata.
Din păcate legea nu este după cum ne convine noua,cum am dori noi sa o interpretam sau cum ne convine etc.Dvs puteți sa credeți orice realitatea juridica e alta..