Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren fara acte. Se pot obtine acte pentru un teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren fara acte. Se pot obtine acte pentru un teren care i-a fost dat bunicului ...

Se pot obtine acte pentru un teren care i-a fost dat bunicului ca urmare a faptului ca a fost veteran de razboi? Nu avem nici un act sa dovedim acest lucru. Pe vremuri erau suficienti martorii de hotar sa dovedim acest lucru dar in prezent nu mai traieste nici bunicul si nici un martor. Intreband la un notar din localitate am primit raspunsul ca fara martori nu se poate face nimic dar parca nu imi vine sa cred ca acel teren poate ramane in deriva in momentul de fata, As vrea sa pot construii ceva pe el dar fara acte nu pot face acest lucru.
Multumesc
Verificati inregistrarile de la registrul agricol local si la asociatia veteranilor unde a avut dosar bunicul dv