Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Doi indivizi mi-au incendiat casa cu intenție, ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Doi indivizi mi-au incendiat casa cu intenție, arzând ...

Doi indivizi mi-au incendiat casa cu intenție, arzând 70%din ea. Ei sunt cercetați penal pentru distrugere, li sau dat control judiciar pt. 60 de zile (nu este regidivist) paguba nare de unde sa o plătească ei neavând nimic pe numele lor și nici nu lucrează. Întrebarea mea este - Este posibil sa le dea pedeapsa cu suspendare!? Va mulțumesc.
SCRI, utilizator
Buna ziua,
In functie de incadrarea juridica a faptei, precum si de modalitatea concreta de savarsire a acestei fapte, de elementele circumstantiale personale ale inculpatilor, exista si posibilitatea unei pedepse cu suspendare.
Trebuie sa analizati toate aspectele impreuna cu avocatul dvs.
Este greu de spus.
Daca se afla pe control judiciar este posibil orice..
Poate ca nu sunt probe..

Incercati sa va angajati avocat daca vreti sa ii băgați la închisoare.
Trebuie expuse argumente pertinente la proces.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat