Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parasirea domiciliului conjugal. Ce poate face tata cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parasirea domiciliului conjugal. Ce poate face tata cu trei copii ...

parasirea domiciliului conjugal.
Ce poate face tata cu trei copii de 3, 5 si 6 ani , care este abandonat catre de sotie . Sotia a parasit domiciliul conjugal, cu alt barbat lasand copii in grija sotului. Mentionez ca fetita de 6 ani este cu handicap si sotia este titulara drepturilor banesti ca tutore a copilului. Multumesc mult....
mitica1967, utilizator
cand a plecat sotia ?
nu trimite acei bani ?
Sotia a p plecat de 10 zile si locuieste cu alt barbat. Banii nu au venit inca, vin la sfarsitul lunii prin posta la domiciliul conjugal.
sa va lase o procura sa ii ridicati. Daca ii ridica si nu vi-i da, faceti-i plangere penala pt abadon.
gi-jane2, moderator
Aveți motiv pt divorț și șanse de a obține domiciliul copiilor la dvs ..