avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parasirea domiciliului conjugal. Ce poate face tata cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parasirea domiciliului conjugal. Ce poate face tata cu trei copii ...

parasirea domiciliului conjugal.
Ce poate face tata cu trei copii de 3, 5 si 6 ani , care este abandonat catre de sotie . Sotia a parasit domiciliul conjugal, cu alt barbat lasand copii in grija sotului. Mentionez ca fetita de 6 ani este cu handicap si sotia este titulara drepturilor banesti ca tutore a copilului. Multumesc mult....
Ultima modificare: Duminică, 4 Decembrie 2022
mitica1967, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
cand a plecat sotia ?
nu trimite acei bani ?
Sotia a p plecat de 10 zile si locuieste cu alt barbat. Banii nu au venit inca, vin la sfarsitul lunii prin posta la domiciliul conjugal.
sa va lase o procura sa ii ridicati. Daca ii ridica si nu vi-i da, faceti-i plangere penala pt abadon.
Ultima modificare: Duminică, 4 Decembrie 2022
gi-jane2, moderator
Aveți motiv pt divorț și șanse de a obține domiciliul copiilor la dvs ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Parasire domiciliu valy56 valy56 daca parasesti domiciliul conjugal din cauza disensiunilor familiale trebuie depusa declaratie la politie pentru parasire domiciliu? (vezi toată discuția)
Parasirea domiciliului conjugal de catre sotie cu act de mana semnat Dan Mihai Dan Mihai Buna seara Va rog din suflet , am si eu o problema cu Sotia de 4 saptamani a plecat de acasa , a venit mama ei sora ei , si a luato de la domiciliul conjugal ... (vezi toată discuția)
Parasire de domiciliu mirel 025 mirel 025 ce proceduri trebuie urmate pentru a anunta o parasire de domiciliu:nude trebuie sa merg ? ce acte am nevoie si cum prebuie procedat ca pe perioada asta sa ... (vezi toată discuția)