Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna, ce demersuri sunt necesare pt intabularea unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna, ce demersuri sunt necesare pt intabularea unei case trebuie ...

Buna ce demersuri sunt necesare pt intabularea unei case trebuie neapărat intabulata pe numele cui ii autorizația de construcție?autorizația de construcție e pe soț iar pe teren extrasul cf e pe socru dar vrem sa intabulam pe numele meu sa avem bunuri separate ,cum putem face?
Noi vrem sa ne punem la adopost de o posibilă executare silita niste vecini au fost creditori procesul sa terminat l-am câștigat dar vrem sa ne punem cumva în siguranță
Avem 3 ani deja de când a hotărât judecătorul perimarea din lipsa de probe vecini zic că terenul e a unui unchi de ălor ce a murit acum 39 ani dar socru are pel carte funciara de 30 ani ,multumesc
Gradmariana_92, utilizator