Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara ,că sa intabulez o casa trebuie neapărat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara ,că sa intabulez o casa trebuie neapărat să intabulez ...

Buna seara ,că sa intabulez o casa trebuie neapărat să intabulez pe numele cui ii autorizația de construcție?de exemplu e pe soț autorizatia de construcție dar vrem sa o intabulam pe numele meu ,mulțumesc
Dacă locuință a fost construita în timpul căsătoriei, veți fi intabulati amandoi.
Nu contează pe numele cui este autorizația.
Veți prezenta copie legalizata după autorizația de construire și după certificatul de căsătorie.
Noi vrem sa evitam posibilitatea unei executoriu silit creditorii sunt niste vecini a fost un proces și au vrut să ne ia casa dar sa încheiat din lipsa de probe