Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Daca nu am opriri pe contul de salariu.si nici ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Daca nu am opriri pe contul de salariu.si nici hatarare judecatoreasca ...

Daca nu am opriri pe contul de salariu.si nici hatarare judecatoreasca de la firmele de recuperare inseamna ca nu am restante la ei?

Batori Daniela a scris:

Daca nu am opriri pe contul de salariu.si nici hatarare judecatoreasca de la firmele de recuperare inseamna ca nu am restante la ei?
de la ifn credeam ca este dar daca contul nu este blocat.inseamna ca e ok?
Batori Daniela, utilizator
Dumneavoastră trebuie să știți dacă aveți restanțe neplătite la diverși creditori.
Dacă pe moment poate fi ok, într-un viitor scurt sau mediu s-ar putea să aveți probleme cu creditorii.

Totul depinde de decizia pe care o vor lua creditorii.
Dapix, utilizator
Când ai datorii neplătite la credite de la IFN-uri sau de la BĂNCI comerciale, și nu a intervenit termenul de prescripție, niciodată nu poate fi OK, pentru că nu știi ce-ți poate aduce ziua de mâine.

Creditorul, dacă nu se grăbește, are la dispoziție termenul legal de 3 ani ca să demareze procedura de executare silită asupra datornicului.