Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce inseamna \
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce inseamna

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti referitor la L.196/2018 art.57 lit.m) ce inseamna "datele de contact ale administratorului, ale membrilor comitetului executiv şi ale membrilor comisiei de cenzori ori, după caz, ale cenzorului".

In asociatia noastra de proprietari presedintele refuza sa afiseze orice numar de telefon sau adresa de email. Comunicarea este foarte dificila, programul administrativ fiind de 4 ore/saptamana pentru 132 apartamente.
As vrea sa stiu cum se defineste legal sintagma "date de contact"?

Daca primaria nu ia masuri pentru afisarea acestor date COMPLETE ce pot face mai departe?
Date de contact reprezinta informatiile despre modalitatea de comunicare respectiv numar telefonic,adresa email
Notificati oficial presedintele de asociatie cu obligatia afisarii la loc vizibil a datelor de contact a reprezentantilor asociatiei de proprietari -sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta