Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca presedintele unei asociatii este singurul care ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca presedintele unei asociatii este singurul care are acces ...

Daca presedintele unei asociatii este singurul care are acces la adresa de mail facuta special pentru acea asociatie, iar administratorul si cenzorul nu au oferit nici un mijloc de contactare, refuzand sa puna la dispozitie proprietarilor numerele lor de telefon si/sau adrese de mail oficiale (gen cenzor.asocprop@yahoo.com s.a.m.d.), cum pot fi responsabilizati cenzorul si administratorul sa isi asume obligatiile si sa raspunda solicitarilor care le revin in sarcina (si nu in cea a presedintelui)?
Presedintele a refuzat la randul lui sa puna la dispozitie locatarilor orice fel de metoda de contact pentru admin. si cenzor.
Intre timp am aflat ca art. 57 alin.(m) din Legea 196/2018 prevede ca datele de contact ale administratorului, CEX si cenzorului trebuie afisate la avizier. Cum poti fi obligati acestia sa isi puna datele de contact la avizier? Nu e nevoie sa isi puna adresele personale, pot face unele special pentru treburile asociatiei.
Vali P., utilizator
Exista dispozitie expresa art 57 L nr 196/2918 care obliga afisarea la loc vizibil a datelor de contact membrii echipa manageriala asociatie de proprietari
Sesizati oficial serviciul de speciliate din primaria teritoriala care detine autoritatea si competenta sa dispuna masurile necesare respectarii si aplicarii dispozitiilor in vigoare
Ynocentta , numarul meu este 0771603021 , musatmagdalena@gmail.com. am problema legat de caini , legea 205 / 2004