Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara ! Sunt in divorț cu soțul , avem un copil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara ! Sunt in divorț cu soțul , avem un copil de un ...

Buna seara ! Sunt in divorț cu soțul , avem un copil de un anișor . Eu, îmi doresc custodia copilului ( el aflându-se in penitenciar fiind acuzat de viol cu o minora de 17 ani) Vreau sa știu ce șanse as avea de a obține custodia copilului ?. ( avocatul meu zice ca sunt șanse de 100%) Soțul , zicând ca îmi va fi imposibil . Mulțumesc anticipat !
Bună seara! S-a judecat dosarul penal si a fost condamnat sau se află în faza cercetărilor (parchet sau instanță)?
Sa judecat , are condamna de 5 ani jumătate
Menționez ca , eu am locuința proprie cu toate condițiile necesare .
Depinde si de avocat cum va formula si argumenta cererea. Si eu cred ca aveti mai toate sansele.
Mulțumesc frumos pentru răspuns .