avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara ! Sunt in divorț cu soțul , avem un copil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara ! Sunt in divorț cu soțul , avem un copil de un ...

Buna seara ! Sunt in divorț cu soțul , avem un copil de un anișor . Eu, îmi doresc custodia copilului ( el aflându-se in penitenciar fiind acuzat de viol cu o minora de 17 ani) Vreau sa știu ce șanse as avea de a obține custodia copilului ?. ( avocatul meu zice ca sunt șanse de 100%) Soțul , zicând ca îmi va fi imposibil . Mulțumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Anca Lebada , utilizator 13:42, 10 Decembrie 2022
Bună seara! S-a judecat dosarul penal si a fost condamnat sau se află în faza cercetărilor (parchet sau instanță)?
Sa judecat , are condamna de 5 ani jumătate
Menționez ca , eu am locuința proprie cu toate condițiile necesare .
Depinde si de avocat cum va formula si argumenta cererea. Si eu cred ca aveti mai toate sansele.
Mulțumesc frumos pentru răspuns .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tatăl fetiței mele a fost arestat pentru viol și tâlhărie. pot obține custodia prin ordonanță președințială? Badea Iuliana Nicoleta Badea Iuliana Nicoleta Buna seara As putea sa optin o ordonanță președințială de urgență a fetiței mele și gustodia.tatal fetiței mele se afla de puțin timp în ... (vezi toată discuția)
Condamnat pt. viol la 5 ani si 10 luni, pe baza unor minciuni vasile14 vasile14 Am un baiat de 19 ani care pe 6-XI-2014, a fost condamnat pentru viol in grup la 5 ani si 10 luni, de Judecatoria Roman. Impotriva sentintei s-a facut Apel. Pe ... (vezi toată discuția)
Parasirea domiciliului conjugal + custodie copil sub 3 ani. parwous parwous Buna ziua. Sunt intr-o relatie cu o fata a carui sot este la inchisoare si a intentat divort din penitenciar. In prima faza a fost de-acord cu divortul si fara ... (vezi toată discuția)