Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara!In uscătoria scării in care locuiesc ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara!In uscătoria scării in care locuiesc mi-am pus o ...

Buna seara!In uscătoria scării in care locuiesc mi-am pus o mașina de uscat haine(care nu deranjează fonic,iar curent am tras de la mine din casa),iar unui vecin nu ii convine.As vrea un răspuns cu privire la faptul acesta.Mie mi se pare perfect normal.E un spațiu destinat uscării hainelor,iar mașina care este in acel spațiu este destinată acestui lucru.
Multumesc anticipat pentru răspunsuri.
masina e privata intr-un spatiu comun. Vecinul e neprietenos dar are dreptate. Rugați-l frumos
adriandimitriu, utilizator
Conform disp L nr 196/2018 partea comuna de imobil de locuit in comun poate fi utilizata de catre toti proprietarii
Conform dispozitii in vigoare proprietarii nu au dreptul legal sa schimbe aspectul si destinatia partii comune,sa depoziteze bunuri cu risc
ISU nu permite si sanctioneaza depozitarea de bunuri personale in partea comuna de condominiu
Utilizarea partii comune de condominiu,exclusiv de catre un proprietar se poate realiza numai cu acordul vecinilor ,al asociatiei de proprietari prin incheierea de contract de folosinta sau de locatiune