avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... încheierea concediului de acomodare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

încheierea concediului de acomodare

Pentru încheierea concediului de acomodare, la termen(1an ),respectiv revenirea la munca, care sunt pașii de urmat?
Pot beneficia de o sumă de bani lunar, până la 3 ani ai copilului daca la încheierea concediului el are vârsta de2.5ani? (Așa cum se acorda mamelor ce se întorc la muncă după concediu de creștere a copilului)

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 buna ziua, daca am nascut pe 04.04.2016, si concediul de crestere copil este de 2 ani, care este termenul de intoarcere la serviciu? ca am inteles ca 30 de ... (vezi toată discuția)
Data incetare suspendare cim, concediu crestere copil seicarucorina seicarucorina Buna ziua, Ma aflu in concediu maternal pana in data de 04 sept; de la serv mi s-a dat o cerere pentru suspendarea cim pe care trebuie sa o completez si cu ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil feeble92 feeble92 Buna ziua, in conditiile in care concediul postnatal a fost finalizat la data de 17.12.16, data din care am intrat in concediul de crestere copil, tatal ... (vezi toată discuția)