avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ! Am nevoie de o îndrumare va rog ! In urma cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ! Am nevoie de o îndrumare va rog ! In urma cu câțiva ...

Buna ! Am nevoie de o îndrumare va rog ! In urma cu câțiva ani am făcut o greșeală de care nu sunt mândra ! Dar eram doar o copila de 18 ani.. povestea pe scurt este ca iubitul meu, cu care avem un copil, m-a înșelat cu o asa zisa prietena de a mea.. și eu voiam cu orice preț sa ma despart de el.. dar el, din frica sa nu plec nu voia sa ma lase sa iau copilul, și din dorința de răzbunare am mers la poliție pentru a ma ajuta sa iau copilul , mințind ca este o persoana violenta cu mine ! Mi au spus ca trebuie sa depun plângere pentru a ma ajuta cumva, însă nu am făcut-o, si mi-au dat sa completez ceva cu DA sau NU, nu mai țin minte ce anume mi au dat! Dar plângere nu am depus ! Însă acum avem o relație frumoasa .. Iar recent , după atâția ani am primit citație pentru a ma prezenta in calitate de persoana vătămată privind violenta in familie , iar dacă nu ma prezint primesc amenda etc .. întrebarea mea este: îl poate afecta asta cu ceva pe viitorul meu soț ? Nu sunt mândra de ceea ce am făcut si as dori sa repar cumva situația .. dacă nu am depus plângere de ce m-au chemat ? Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri..
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:47, 14 Decembrie 2022
De curiozitate, acum cati ani v-ati prezentat la.politie?
Prezentati-va si spuneti ca nu mai e cazul
Ultima modificare: Marți, 13 Decembrie 2022
gi-jane2, moderator


gi-jane2 a scris:

De curiozitate, acum cati ani v-ati prezentat la.politie?
Prezentati-va si spuneti ca nu mai e cazul

Acum 3 ani !
Mergeti unde ati fost chemata si intrebati ce i-a indemnat ca după 3 ani sa va cheme,


gi-jane2 a scris:

Mergeti unde ati fost chemata si intrebati ce i-a indemnat ca după 3 ani sa va cheme,

Mulțumesc ! Dar poate afecta cu ceva dacă nu ma duc ?
Prezentati-va sa lamuriti problema.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul de vizitare a minorului pina la solutionarea divortului ... george razvan george razvan Buna seara ... Sunt in divort cu sotia primul termen il avem in 31-01-2011 in prezent copilul nostru in varsta de 4 ani locuiesti cu mama sa ,imi interzice ... (vezi toată discuția)
Buna ziua tuturor! intentionez sa-i intentez proces tatalui fetitei ... herminac herminac Decadere din drepturi / Custodie exclusiva Buna ziua tuturor! Intentionez sa-i intentez proces tatalui fetitei mele si as dori sa aflu de la dvs. care ar ... (vezi toată discuția)
Custodia copilului andreeageorgiana andreeageorgiana buna ziua!am si eu cateva nelamuriri cu privire la custodia unica a copilului...Sunt mama unei fetite de 3 ani rezultata dintr-o relatie de concubinaj si as ... (vezi toată discuția)