Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Intentionez sa vand autoturismul personal tatalui meu ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Intentionez sa vand autoturismul personal tatalui meu care are ...

Intentionez sa vand autoturismul personal tatalui meu care are domiciliul in Alba. Am domiciliu in Bucuresti si am depus cerere la directia de taxe pentru certificat de atestare fiscala pentru "instrainare mijloc de transport inregistrat la adresa ...". Masina are ITP si RCA valabile inca o luna.
Mai am nevoie de alt act in afara de cele de mai jos pentru a merge la directia de taxe Alba-Iulia ?
- certificat atestare fiscala
- contract vanzare-cumparare in 5 exemplare
- carte identitate masina
- talon
- C.I. vanzator si cumparator, original + copie
Multumesc.
Daca nu sunteti consemnat in documentele vehiculului proprietar,pentru a parcurge procedura aveti nevoie de procura din partea tatalui dv
M-am exprimat ambiguu. Eu sunt proprietarul autoturismului, si vreau ca tatal meu sa devina noul proprietar.