Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am dat unui cumnat din Vaslui autoturismul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am dat unui cumnat din Vaslui autoturismul inmatriculat in Bucuresti ...

Am dat unui cumnat din Vaslui autoturismul inmatriculat in Bucuresti pe numele meu si dupa ce s-a defectat cumnatul meu la dat celor ce colecteaza stradal fier vechi , fara nici un act. Cum pot sa mai radiez autoturismul si sa-l scot din evidenta fiscala? Multumesc.
Cand a fost predat vehiculul?
Legal ar fi ca persoana care a predat vehiculul sa fi detinut procura autentificata sa poata parcurge procedura legala predare epava + documente behicul
Exista solutia pentru radiere fiscala vehicul,dar initial verificati temeinic daca nu obtineti document justificativ predare vehicul la unitate specializata