Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sunt pe cale sa cumpar un apartament mostenit de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sunt pe cale sa cumpar un apartament mostenit de vanzator de ...

Sunt pe cale sa cumpar un apartament mostenit de vanzator de la bunici( decedati). La ce trebuie sa fiu atenta? Cum se poate verifica succesiunea?
Ce anume vreți sa verificați la succesiune?
Pentru a indeparta orice situatie neplacuta contactati birou notarial care anterior incheierii documentelor de transfer drept de proprietate bun imobil,va verifica temeinic documentele vanzatorului
Concomitent verificati responsabil si situatia financiara fata de asociatia de proprietari si furnizorii de utilitati,gaze energie electrica sa nu aveti surpriza sa existe debite in evidenta
Verificati si starea tehnica,,interesati-va de izolatia fonica a imobilului
Succes !
ynocentta, utilizator