Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Au vandut apartamentul
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Au vandut apartamentul

Desi am vandut apartamentul dintr-un condominiu dupa dezbaterea mostenirii, ne-am trezit cu impunere pentru o parte din proprietate care sustin cei de la primarie ar fi cota indiviza! Cum este posibil asa ceva? Daca nu mai ai nici un act de proprietate si ai vandut tot, sa existe totusi un rol la pimarie si sa fii taxat pentru ceva pe care nu mai esti proprietar?
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Fiind vorba de un apartament, cotele indivize se refera, probabil, la cele ce tin de condominiu.
Poate actul de vanzare-cumparare a fost intocmit gresit, fara mentionarea acelor cote indivize.
Multumesc! Si in cazul acesta e este de facut? Putem sa dam in udecata notarul care a intomit actele?