Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Blocare acces curte, oglinda rupta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Blocare acces curte, oglinda rupta

Buna ziua,

Ieri am parcat masina blocand astfel accesul la o poarta unui vecin, am pus numarul in parbriz ca in caz de ceva sa ma sune, dansul nu a sunat la politie si nici pe mine, insa a decis sa imi rupa oglinda de la masina si sa-mi lase un mesaj ca data viitoare suna la ridicari. Sunt constient ca si eu am gresit, dar totusi, paguba ramane, ce pot sa fac?
Incercati sa solutionati amiabil
Succes !