Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, fratele meu dorește să divorțeze, după ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, fratele meu dorește să divorțeze, după o căsătorie ...

Bună ziua, fratele meu dorește să divorțeze, după o căsătorie de 20 ani până in prezent ,fără a avea copii ,în prezent sunt separați de 3 ani fiecare fiind într-o relație de concubinaj atat fratele cât și cumnata ..
Fratele meu ar fi dorit să divorțeze pe cale amiabila la notar ,dar im timpul ăsta cumnata mea nu dă nici un răspuns, fratele dorește să divorțeze cât mai repede deoarece ei sunt amândoi în relații diferite..cumnata mea putând rămânând oricând gravida și complicand lucrurile sau mai rău..
Fratele meu nu stă foarte bine cu banii ,de aceea doresc să vă întreb..
Poate începe procedura de divorț în tribunal fără să trebuiască să angajeze avocat???
Ați primit răspuns în topicul anterior. Citiți.
www.avocatnet.ro/forum/discu...