Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă depun cerere de divorț la tribunal,este posibil ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă depun cerere de divorț la tribunal,este posibil ca acesta ...

Dacă depun cerere de divorț la tribunal,este posibil ca acesta sa nu se finalizeze dacă soțul nu dorește sa divorțeze?
Nu conteaza daca el doreste sau nu!
Dragoste cu sila nu se poate.
Procesul se va soluționa indiferent dacă soțul dorește sau nu,dacă se prezintă sau nu etc.Important este sa fie citat iar dvs sa dovediți cu un martor motivele care fac conviețuirea imposibila..
Dacă am raportul politiei ptr violenta ,mai este nevoie de martor? Mulțumesc oricum ptr răspunsuri!
Da. Vă trebuie si un martor.
Interesanta situatie. M-am lovit si eu de asta. Un martor mincinos (in cazul meu) poate fi mai credibil decat o dovada clara?