Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... POATE FI UN AVOCAT TRAS LA RĂSPUNDERE PENAL ?Un ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

POATE FI UN AVOCAT TRAS LA RĂSPUNDERE PENAL ?Un avocat apără un UAT întrun proces civil ! UAT ul depune ...

Un avocat apără un UAT întrun proces civil ! UAT ul depune documente în fals(cu mai multe ștersături ,adăugiri etc...)Reclamantul sesizează Instanța despre acest aspect în ședință iar avocatul susține cu vehemență că datele sunt reale . Faptul că acele documente sunt înscrise în fals ,avocatul poate fi tras la răspundere penal ?
Av nu răspunde pt actele depuse de către o instituție,reprezentanții acesteia își asuma răspunderea pt depunerea actelor respective în instanta..Procesele se câștigă cu apărări ,cu argumente,nu cu plângeri penale împotriva av..