avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dividendele repartizate pentru trim III
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dividendele repartizate pentru trim III

Buna ziua ,
As vrea sa mai intreb : dividendele repartizate pentru trim III incasate, cat si neincasate impreuna cu dividendele ce vor fi repartizate pentru trim. IV vor fi cuprinse in declaratia 100 si se va plati impozitul aferent pana la data de 25.01.2023 ?
Pentru cele repartizate si incasate impozitul va fi 5%, iar pentru cele repartizate si neincasate cat si pentru cele aferente trim.IV impozitul va fi de 8% ?
Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 28 Decembrie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Buna ziua , la sfarsitul lunii dcembrie voi avea urmatoarea situatie ... albu.andrei1985 albu.andrei1985 Buna ziua , La sfarsitul lunii dcembrie voi avea urmatoarea situatie : -din dividendele repartizate pentru trim.III ale anului 2022, au fost incasate de ... (vezi toată discuția)
Declarare eronata impozit profit 2007! ajutor adriana.negoita adriana.negoita Buna ziua! Am nevoie de un sfat pentru rezolvarea urmatoarei probleme: La 25.01.2008 prin intermediul declaratiei 100 o societate a declarat impozit pe ... (vezi toată discuția)
Impozit....??? mea culpa mea culpa buna ziua,ajuta-ti-ma va rog ca m-am blocat la completare declaratie 101 aferent anului 2009.Trebuie sa va spun ca doar acum am primit actele pe anul ... (vezi toată discuția)