Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dividendele repartizate pentru trim III
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dividendele repartizate pentru trim III

Buna ziua ,
As vrea sa mai intreb : dividendele repartizate pentru trim III incasate, cat si neincasate impreuna cu dividendele ce vor fi repartizate pentru trim. IV vor fi cuprinse in declaratia 100 si se va plati impozitul aferent pana la data de 25.01.2023 ?
Pentru cele repartizate si incasate impozitul va fi 5%, iar pentru cele repartizate si neincasate cat si pentru cele aferente trim.IV impozitul va fi de 8% ?
Multumesc
george-neagu, moderator