Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, am o intrebare... Pt un credit ipotecar la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, am o intrebare... Pt un credit ipotecar la banca ...

Bună-ziua, am o intrebare... Pt un credit ipotecar la banca îmi solicita extras cf pe imobil și extras cf pe teren. Imobilul fiind un apartament la et 4,care este diferența între aceste 2 cf-uri? Mulțumesc!
Diferența e ca veți deveni proprietarul apartamentului, iar în privința terenului veți dobândi doar o cota parte din dreptul de proprietate sau din dreptul de folosinta, împreună cu ceilalți proprietari de apartamente din bloc.