Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 1. Din bacsisul strins se retine de angajator 10%. In ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

1. Din bacsisul strins se retine de angajator 10%. In ce declaratie ...

1. Din bacsisul strins se retine de angajator 10%. In ce declaratie il declara angajatorul ca apoi sa-l plateasca ? Sau poate il adauga pur si simplu la impozitul pe care-l plateste (pe venit sau profit)?
2. Am sanctionat o salariata dupa efectuarea cerecetarii disciplinare conf, art 251 (1). A continuat sa nu vinal servici. Pt a-i desface CIM-ul , mai trebuie o noua ceretare sau nu ?
Da, trebuie o noua cercetare disciplinara.