Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un director economic are voie sa fie cercetator ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un director economic are voie sa fie cercetator stiintific in ...

Un director economic are voie sa fie cercetator stiintific in cadrul aceleiasi institutii si sa fie si responsabil pe proiect de cercetare?
Mai întâi că poziția de cercetător este caracteristică unei profesii și nu unui institut. Dacă e un institut cu profil economic, e posibil. Și, desigur, dacă statutul de cercetător este în acest domeniu.
Poate fi in situatiea in care nu exista incomnpatibilitate..verificati la nivel de institutie situatiile de incompatibilitate.