Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Exploatez o gradina de mai bine de 30 de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Exploatez o gradina de mai bine de 30 de ani. Nu a ...

Buna ziua. Exploatez o gradina de mai bine de 30 de ani. Nu a fost revendicata, dar nici nu am platit impozit pentru ca nu au acceptat cei de la primarie. O pot dobandi legal si daca da, ce ar trebui sa fac? Multumesc.
Eu apreciez că vă puteți folosi de instituția uzucapiunii.
Teoretic puteți încerca o acțiune de uzucapiune dar trebuie văzut cu cine va judecați...