Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua și LA MULȚI ANI! Am o dilemă; mi-am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua și LA MULȚI ANI! Am o dilemă; mi-am reînnoit permisul ...

Bună ziua și LA MULȚI ANI!
Am o dilemă; mi-am reînnoit permisul auto în 2018, cel nou fiind valabil 10 ani, deci până în 2028. Anul aceste împlinesc 70 de ani, vârstă de la care trebuie efectuată vizita medicală anual. Ce dispoziție prevalează? Mulțumesc pentru atenție.
Deocamdata nu prevaleaza nimic, nu exista vreun temei legal care sa va oblige la acel control medical anual.