avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 267 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Evacuare silita persoane cu dizabilitati
Discuție deschisă în Executare silită

Evacuare silita persoane cu dizabilitati

La multi ani, tuturor!
Sa avem un 2023 plin de realizari!

Exista vreo procedura speciala pentru evacuarea persoanelor cu dizabilitati in urma adjudecarii unui imobil executat silit?

Nu am gasit nicio info pt aceasta speta!
Persoanele detinatoare de decizie/certificat de incadrare in grad de handicap nu beneficiaza de facilitati in cazul procedurii de executare silita
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Loc de parcare persoana cu handicap Piticul20 Piticul20 Licitatie cu strigare Iasi pentru ocuparea a 2 locuri de parcare. Cumparat caiet de sarcini, cu doua zile inainte de licitatie sunt anuntat ca unul din locuri ... (vezi toată discuția)
Lmprumut persoane dizabiltatii ekiss ekiss Sunt o persoana cu dizabilitate am o pensie de invaliditate pentru caz grav ,as vrea sa fac un imprumut pe numele meu iar ca si codebitor sa fie sora mea care ... (vezi toată discuția)
Nerespectarea l 448/2006 PetruD PetruD Buna ziua Cum pot da guvernul in judecata pentru a-l obliga la respectarea legii ? Potrivit art. 58 alin. (13) din Legea nr. 448/2006 privind ... (vezi toată discuția)