avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am depus in contul curent personal , la o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am depus in contul curent personal , la o banca ,o ...

Buna ziua.
Am depus in contul curent personal , la o banca ,o suma de bani reprezentand valoarea unui apartament vandut de parinti in urma cu 10 ani..
Banca solicita , pe langa declaratia de provenienta a banilor si un document justificativ.
Este legala solicitarea bancii ?
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Avocat Neagu Elena , Avocat 11:20, 5 Ianuarie 2023
Da, este legala solicitarea băncii.
Depuneti contractul de vânzare încheiat în urma cu 10 ani de parintii dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, vreau sa cumpar un apartament care costa 70000mii ... Manu111 Manu111 Buna ziua, Vreau sa cumpar un apartament care costa 70000mii euro. Problema este in felul urmator: am suma de 58k cash(cand a venit pandemia, am scos ce ... (vezi toată discuția)
Stima! doresc achiziționarea ... chele cezar chele cezar Stima! Va rog frumos o lămurire asupra unui aspect. Doresc achiziționarea unui imobil la care vânzătorul dorește prețul tranzacției in euro depuși in ... (vezi toată discuția)
Radiere ipoteca vanzator ! Polescu_Paul Polescu_Paul In 1998 am cumparat un apartament prin credit ipotecat.In contract s-a precizat ca plata se va face prin linie de credit deschisa de banca in contul ... (vezi toată discuția)