Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am depus in contul curent personal , la o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am depus in contul curent personal , la o banca ,o ...

Buna ziua.
Am depus in contul curent personal , la o banca ,o suma de bani reprezentand valoarea unui apartament vandut de parinti in urma cu 10 ani..
Banca solicita , pe langa declaratia de provenienta a banilor si un document justificativ.
Este legala solicitarea bancii ?
Mulțumesc.
Da, este legala solicitarea băncii.
Depuneti contractul de vânzare încheiat în urma cu 10 ani de parintii dvs.