avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anularea paternității
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anularea paternității

Buna ziua! O solicitare in instanță privind anularea paternității ca fiind nereală,trebuie făcută de mama sau ar putea și tatăl vitreg sa solicite aceasta anulare. Mulțumesc pentru eventuale răspunsuri!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 15:08, 5 Ianuarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate face de oricare.
Insa, in conditii legale, cu respectarea termenelor.

București 2023
Ultima modificare: Joi, 5 Ianuarie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot trec copilul pe numele meu Jasmy Jasmy Bună ziua!Am o problemă destul de mare.Am o fetiță in vârstă de 4 ani.când sa născut (tatăl ne dorind s-o recunoască) a fost trecută pe numele ... (vezi toată discuția)
Are vreun drept sora mea vitrega din acelasi tata la succesiunea pe care mama mea o face din timpul vietii ei...? ContSters414114 ContSters414114 as dori niste lamuriri cu privire la succesiune, mostenire.. sunt nascut in 1979 dintr-o relatie de concubinaj dar inainte de 79 tatal meu a avut o alta ... (vezi toată discuția)
Mostenire cu probleme anouka89 anouka89 Stimat forum, Revin si eu cu niste intrebari la care am primit raspunsuri contradictorii. Zilele trecute am deschis un subiect tratand problema sub ... (vezi toată discuția)