Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anularea paternității
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anularea paternității

Buna ziua! O solicitare in instanță privind anularea paternității ca fiind nereală,trebuie făcută de mama sau ar putea și tatăl vitreg sa solicite aceasta anulare. Mulțumesc pentru eventuale răspunsuri!
Se poate face de oricare.
Insa, in conditii legale, cu respectarea termenelor.

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat