Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Anulare certificat de handicap
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Anulare certificat de handicap

Mă poate ajuta cineva sa formulez cererea de contestare in instanță a anulării certificatului de handicap ?
silviu1958, utilizator
Bună ziua.

Ar fi indicat să vă angajați un avocat, să vă ajute în aceste demersuri, inclusiv pentru reprezentarea în fața instanței. Trebuie să fie depusă la instanța competentă, să fie motivată în drept și în fapt, în mod corect, astfel încât aceasta să aibă rezultatul dorit, or dacă apelați la un ajutor din partea unei persoane fără specializare în domeniu sau vă apucați dvs. să o formulați pe un formular tipizat, sunt șanse mari să pierdeți.

Cu stimă,
av. Hulea Ionuț-Marius
Anterior demersului in instanta de judecata care implica un termen de solutionare nedefinit,formulati contestatie impotriva deciziei de anulare certifcat medical la comisia superioara de expertiza persoane cu handicap