Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Locuiesc in București la casă și în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Locuiesc in București la casă și în curte sunt ...

Bună ziua. Locuiesc in București la casă și în curte sunt crescuți doi vișini sălbatici chiar pe traseul instalației de canalizare, apă pluvială și menajeră, hazna, apometru. Trebuie înlocuite tuburile de scurgere, deci trebuie să săp pe acest traseu. In plus, vișinul din față răsare chiar de lângă gardul vecinului și a crescut înclinat la aproape 45 grade. Coroana lor a ajuns la etajul 1 și crengile bat in ferestre și tencuială. In plus, printre crengile unuia trec cablurile de telefon și TV. Am nevoie de autorizații de la primărie să tai pomii? Mulțumesc.
In cererea pentru autorizare sapatura, mentionati situatia cu arborii care trebuie taiati, altfel nu se poate sapa si remedia canalizarea.