Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Nu am depus declarațiile pentru firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Nu am depus declarațiile pentru firma

Buna ziua,

Am o firma infiintata in 2021 care pe toata perioada anului 2022 nu are declaratii depuse,

In cazul in care primesc amenda de la ANAF si nu o platesc sau o platesc ulterior ce se intampla? Acum doresc sa incep activitate pe firma, nu stiu daca este mai ok sa incep pe firma existenta sau sa infiintez una noua.

Pot sa vad undeva daca firma a primit amenda?

Multumesc,
george-neagu, moderator
le depuneti acum si daca nu aveti datorii va da avertisment si nu e cu amenda.

Ma gandesc ca nevand activitate aveti de depus Declaratia 100 cu impozit micro pe zero la toate cele 3 trimestre din 2022. ( TRIM IV nu de depune inca).
george-neagu, moderator