avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Nu am depus declarațiile pentru firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Nu am depus declarațiile pentru firma

Buna ziua,

Am o firma infiintata in 2021 care pe toata perioada anului 2022 nu are declaratii depuse,

In cazul in care primesc amenda de la ANAF si nu o platesc sau o platesc ulterior ce se intampla? Acum doresc sa incep activitate pe firma, nu stiu daca este mai ok sa incep pe firma existenta sau sa infiintez una noua.

Pot sa vad undeva daca firma a primit amenda?

Multumesc,
Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Ianuarie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 18:37, 7 Ianuarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
le depuneti acum si daca nu aveti datorii va da avertisment si nu e cu amenda.

Ma gandesc ca nevand activitate aveti de depus Declaratia 100 cu impozit micro pe zero la toate cele 3 trimestre din 2022. ( TRIM IV nu de depune inca).
Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Ianuarie 2023
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! am înființat o firmă în noiembrie 2021 , dar ... christinam97 christinam97 Bună ziua! Am înființat o firmă în noiembrie 2021 , dar apoi nu am pus nimic pe firmă , nu am avut contabil și nu am depus declarațiile la ANAF , pe ... (vezi toată discuția)
Declaratie pentru impozit pe profit adrianasef adrianasef Buna ziua Va rog sa imi spuneti cum se depun declaratiile pentru impozitul pe profit pt anul 2013. Se depune declaratia 100 pt trim IV? Sau se depune doar ... (vezi toată discuția)
Intocmire declaratie 100 pentru trimestrul iv 2008 ioan.morosan ioan.morosan Buna. As avea si eu o intrebare care ar parea usoara (cred) pentru multi dintre utilizatori: la stabilirea impozitului pe profit in trimestrul IV 2008 (si ... (vezi toată discuția)