Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bună ziua! Am înființat o firmă în noiembrie 2021 ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bună ziua! Am înființat o firmă în noiembrie 2021 , dar ...

Bună ziua! Am înființat o firmă în noiembrie 2021 , dar apoi nu am pus nimic pe firmă , nu am avut contabil și nu am depus declarațiile la ANAF , pe firmă s-au emis doar două facturi pentru închirierea spațiului social ,acum aș vrea să închid firma , dar am înțeles că trebuie depuse din urmă declarațiile și bilanțul la ANAF pentru a începe procedurile pentru radiere. Se mai poate face ceva acum?
Da va trebui sa depuneti la ANAF declaratiile 100 cu impozitul pe zero pe trim 4 2021 , TRIM 1 2022 , trim 2 2022 , trim 3 2022 ( in total 4 declaratii ) si bilantul pe 2021 .