avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bună ziua! Am înființat o firmă în noiembrie 2021 ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bună ziua! Am înființat o firmă în noiembrie 2021 , dar ...

Bună ziua! Am înființat o firmă în noiembrie 2021 , dar apoi nu am pus nimic pe firmă , nu am avut contabil și nu am depus declarațiile la ANAF , pe firmă s-au emis doar două facturi pentru închirierea spațiului social ,acum aș vrea să închid firma , dar am înțeles că trebuie depuse din urmă declarațiile și bilanțul la ANAF pentru a începe procedurile pentru radiere. Se mai poate face ceva acum?
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 13:17, 6 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da va trebui sa depuneti la ANAF declaratiile 100 cu impozitul pe zero pe trim 4 2021 , TRIM 1 2022 , trim 2 2022 , trim 3 2022 ( in total 4 declaratii ) si bilantul pe 2021 .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu am depus declarațiile pentru firma Vasileghe Vasileghe Buna ziua, Am o firma infiintata in 2021 care pe toata perioada anului 2022 nu are declaratii depuse, In cazul in care primesc amenda de la ANAF si nu o ... (vezi toată discuția)
Ce amenda ar fi? alegbob alegbob Buna ziua ! Am un SRL eșuat fără activitate , neplatitor de TVA din 2018. In 2019 a înregistrat niște cheltuieli pe o scurta perioada de timp cu ... (vezi toată discuția)
Inactivitate srl paul309 paul309 Buna ziua! In data de 21.09.2018 am infiintat o firma SRL, care pana acum n-a avut niciun fel de activitate, n-am declarat punctul de lucru si am depus ... (vezi toată discuția)