avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună,in 2016 am avut o condamnare de 2 ani și 3 luni ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună,in 2016 am avut o condamnare de 2 ani și 3 luni din care ...

Bună,in 2016 am avut o condamnare de 2 ani și 3 luni din care am făcut 1an și 6 luni . Condamnare a fost pentru trafic de persoane ( transport emigranți). După executarea de mai sus menționată am fost expulzat și o interdicție de 4 ani, și cu o plată de 6000€ ( cheltuiel judecată etc.). După expirare celor 4 ani mia mai venit în jur de 4000€ cheltuieli expulzare. Întrebarea este mai am interdicție după expirare celor 4 ani? Sau trebuie făcut reabilitare. Si suma de banii trebuie plătită sau doar atunci dacă mă angajez în Germania mi se va trage datoriile. Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Interdictie Dnis Dnis Buna ziua. In 2015la cererea mea am fost expulzat din Germania. Am avut o pedeapsa de executat 2,6 luni si la jumatate. la cererea mea am fost expulzat. Am ... (vezi toată discuția)
Reabilitarea unui recidivist cris231 cris231 buna ziua .am si eu o intrebare .am fost condamnat in 1990 la o pedeapsa de 9 ani cu executare di care am executat 4 ani si 6 luni iar in anul 2000am mai avut ... (vezi toată discuția)
Reabilitare jatz jatz Executand o parte din sentinta si fiind expulzat acum 20 de ani ma pot reintoarce in Germania? Am fost arestat in martie 1996, adolescent fiind, am primit o ... (vezi toată discuția)