Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incadrarea unui secretar de UAT, in anul 2023, care ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incadrarea unui secretar de UAT, in anul 2023, care ...

BUNA SEARA! Incadrarea unui secretar de UAT, in anul 2023, care este salariul minim la care urmeaza a fi incadrat?
Nu există salariu minim. Se ia coeficientul stabilit de consiliul local respectiv pentru funcția de secretar general al UAT și se înmulțește cu salariu minim pe economie.