avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incadrarea unui secretar de UAT, in anul 2023, care ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incadrarea unui secretar de UAT, in anul 2023, care ...

BUNA SEARA! Incadrarea unui secretar de UAT, in anul 2023, care este salariul minim la care urmeaza a fi incadrat?
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 12:13, 13 Ianuarie 2023
Nu există salariu minim. Se ia coeficientul stabilit de consiliul local respectiv pentru funcția de secretar general al UAT și se înmulțește cu salariu minim pe economie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, sunt salariat contractual , angajat al unei primarii, ... daia ileana daia ileana Buna ziua, sunt salariat contractual , angajat al unei primarii, bugetar deci. De cateva zile se poarta discutii la servici referitor la acestă majorare a ... (vezi toată discuția)
De la ce data se va aplica coeficientul de ierarhizare la salarii ? oanaportar oanaportar Buna seara ! Lucrez ca si secretar dactilograf intr-o institutie publica, intr-un muzeu aflat in subordinea Consiliului Judetean. La Consiliul Judetean ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , vin si eu cu o intrebare la dumneavoastra! sant angajat ... fogorosionel fogorosionel Buna ziua , vin si eu cu o intrebare la dumneavoastra! Sant angajat ca referent( casier ) la Primarie cu contract individual de munca din anul 2004. Am o ... (vezi toată discuția)