avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! In urma unui proces de partaj solutia pe ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! In urma unui proces de partaj solutia pe scurt a fost ...

Buna ziua!
In urma unui proces de partaj solutia pe scurt a fost data pe data de 29.04.2022, urmand a fi pusa la dispozitia partilor prin intermediul grefei instantei.Exista un termen limita pentru a fi pusa la dispozitie, pentru ca au trecut aproape 9 luni de la publicarea sentintei pe scurt pe portalul judecatoriei ?
Cel mai recent răspuns: Aura Daniela , utilizator 21:15, 12 Aprilie 2023
Buna ziua, trebuie sa asteptati acasa hotararea pe hartie. Poate dura si 6 luni si un an, depinde de cat de aglomerata este instanta.
Va multumesc!

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, trebuie sa asteptati acasa hotararea pe hartie. Poate dura si 6 luni si un an, depinde de cat de aglomerata este instanta.

Bună ziua! Într-adevăr, redactarea depinde de aglomerarea instanței, însă ar trebui făcută o cerere de urgentare a redactării hotărârii. Vorbim totuși de 9 luni de zile, o atenționare cu privire la perioada trecută nu strică.
Va multumesc! Am facut o cerere.

Marinela Zapciroiu a scris:

Bună ziua! Într-adevăr, redactarea depinde de aglomerarea instanței, însă ar trebui făcută o cerere de urgentare a redactării hotărârii. Vorbim totuși de 9 luni de zile, o atenționare cu privire la perioada trecută nu strică.

Buna ziua!
Revin cu o intrebare.Daca au trecut aproape 3 luni de cand am facut cerere de urgentare a hotararii unei sentinte date pe 29 .04.2022( am si confirmarea ca s a primit cererea, pe mail) si tot nu am primit niciun raspuns, carui for superior ma pot adresa??

Marinela Zapciroiu a scris:

Bună ziua! Într-adevăr, redactarea depinde de aglomerarea instanței, însă ar trebui făcută o cerere de urgentare a redactării hotărârii. Vorbim totuși de 9 luni de zile, o atenționare cu privire la perioada trecută nu strică.

Alte discuții în legătură

Redactare sentinte tb I_O_VDM I_O_VDM La Tribunalul Bucuresti am un dosar civil electronic pt care in data de 18.12.2020 am primit solutia unde se specifica ca \"pronuntata astazi, 18.12.2020, prin ... (vezi toată discuția)
In cat timp se trimite o sentinta acasa Biianca Biianca Buna ziua. as avea si eu o intrebare la dumneavoastra. pe data de 01.06.2016 am terminat un proces in care s-au dat 30 de zile de la comunicare pentru ... (vezi toată discuția)
Motivare in vacanta ContSters344547 ContSters344547 Intr-un dosar s-a data solutia care apare pe site in 10 mai.Au trecut 2 luni de atunci si nu am primit sentinta motivata.Mai pot spera sa o primesc in timpul ... (vezi toată discuția)