Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! In urma unui proces de partaj solutia pe ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! In urma unui proces de partaj solutia pe scurt a fost ...

Buna ziua!
In urma unui proces de partaj solutia pe scurt a fost data pe data de 29.04.2022, urmand a fi pusa la dispozitia partilor prin intermediul grefei instantei.Exista un termen limita pentru a fi pusa la dispozitie, pentru ca au trecut aproape 9 luni de la publicarea sentintei pe scurt pe portalul judecatoriei ?
Buna ziua, trebuie sa asteptati acasa hotararea pe hartie. Poate dura si 6 luni si un an, depinde de cat de aglomerata este instanta.
Va multumesc!

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, trebuie sa asteptati acasa hotararea pe hartie. Poate dura si 6 luni si un an, depinde de cat de aglomerata este instanta.

Bună ziua! Într-adevăr, redactarea depinde de aglomerarea instanței, însă ar trebui făcută o cerere de urgentare a redactării hotărârii. Vorbim totuși de 9 luni de zile, o atenționare cu privire la perioada trecută nu strică.
Va multumesc! Am facut o cerere.

Marinela Zapciroiu a scris:

Bună ziua! Într-adevăr, redactarea depinde de aglomerarea instanței, însă ar trebui făcută o cerere de urgentare a redactării hotărârii. Vorbim totuși de 9 luni de zile, o atenționare cu privire la perioada trecută nu strică.

Buna ziua!
Revin cu o intrebare.Daca au trecut aproape 3 luni de cand am facut cerere de urgentare a hotararii unei sentinte date pe 29 .04.2022( am si confirmarea ca s a primit cererea, pe mail) si tot nu am primit niciun raspuns, carui for superior ma pot adresa??

Marinela Zapciroiu a scris:

Bună ziua! Într-adevăr, redactarea depinde de aglomerarea instanței, însă ar trebui făcută o cerere de urgentare a redactării hotărârii. Vorbim totuși de 9 luni de zile, o atenționare cu privire la perioada trecută nu strică.