Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Redactare sentinte TB
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Redactare sentinte TB

La Tribunalul Bucuresti am un dosar civil electronic pt care in data de 18.12.2020 am primit solutia unde se specifica ca "pronuntata astazi, 18.12.2020, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei". As dori sa stiu, in cazul dosarului electronic, trebuie sa primesc sentinta scrisa? Ar trebui sa depun o cerere de redactare sentinta la TB?
I_O_VDM, utilizator
Bună ziua,
Înseamnă că nu a fost încă redactată. O veți primi și prin poștă. Puteți face o cerere privind urgentarea redactării hotărârii.
2 3 luni a devenit termenul minim în care se redactează,dar în marea majoritate a cazurilor durează mai mult.In situatia dvs puteti face o cerere de urgentare iar în cazul în care nu are efect un memoriu la conducerea tribunalului.