Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna seara. De curand la serviciu mi-a fost gasita la ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna seara. De curand la serviciu mi-a fost gasita la fisa medicala ...

Buna seara. De curand la serviciu mi-a fost gasita la fisa medicala o problema de sanatate, mai exact CMH, fiind boala cronica am inteles ca trebuie declarata la medicul de familie. Pe viitor cand voi solicita adeverinta medicala, ma va afecta treaba asta daca voi configura cu acea problema de sanatate?
Buna ziua!
Pe orice trimitere sau adeverinta v-a fi trecut diagnosticul CMH.Cred ca vi s-a dat o scrisoare medicala pe care trebuie sa o duceti medicului de familie,in baza careia vi se va elibera retete pentru tratamentul de intretinere.
Ce scrie in fisa de aptitudine dupa ce la examinarea medicala ati fost depistata cu CMH. Este vorba de contraindicatie in baza careia ati fost declarata inapta/ apta conditionat in fisa de aptitudine pentru postul pe care il detineti ?