avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prin definitie o asigurare este un act benevol, sau ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prin definitie o asigurare este un act benevol, sau poti fi obligat ...

Prin definitie o asigurare este un act benevol, sau poti fi obligat sa platesti o asigurare fara consumtamantul tau ?
Aici in germania un tembel de agent de asigurari imi spune ca nu ma poate
demisiona din asigurare numai daca imi casez sau imi vand masina,

Ultima modificare: Joi, 12 Ianuarie 2023
wanado7, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 05:16, 12 Ianuarie 2023
Unele sunt obligatorii, daca esti angajat, platesti obligatoriu asigurarea la sanatate, daca vrei masina, platesti obligatoriu rca, ai aigurare obligatorie la casa, daca vrei credit imobiliar, ai asigurare inca una pe imobil etc si mai sunt si cele facultative, te asiguri daca vrei, asigurare de viata, bagaje, casco, etc
Ultima modificare: Joi, 12 Ianuarie 2023
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casco vs. rca lorefaur lorefaur Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu un sfat in urmatoarea problema: Doua masini, ale aceluiasi proprietar-societati comerciale-se ciocnesc si rezulta o ... (vezi toată discuția)
Asigurari obligatorii, asigurari facultative ...... ioanasrl ioanasrl Nu stiu daca stirea este reala, dar cineva m+a sunat si mi-a spus ca de la 1 septembrie, pe langa polita de asigurare facultativa, ar trebui sa inchei si o ... (vezi toată discuția)
asigurare obligatorie de raspundere civila pentru autovehicul inmatriculat in sua cosmin_seattle cosmin_seattle AR PUTEA CAREVA SA MA AJUTE SI PE MINE SA IMI SPUNA CUM FAC SA PUN ASIGURAREA OBLIGATORIE PE O MASINA CARE ESTE INSCRISA IN AMERICA? DIN CATE AM AFLAT PAA ... (vezi toată discuția)