Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... va rog cine ma poate ajuta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

va rog cine ma poate ajuta

am si eu nevoie de "1.124. — Ordin al ministrului sănătăţii publice pentru modificarea şi completarea Ordinului ministrului sănătăţii publice nr. 880/2006 privind aprobarea Regulamentului de organizare şi funcţionare a autorităţilor de sănătate publică judeţene, respectiv a municipiului Bucureşti, şi a structurii organizatorice a acestor autorităţi" daca ma poate ajuta cineva. deasemenea si ordinul MSP 1056/31.08.2006
am cautat pe site si nu il pot descarca
va multumesc
da multumesc
am gasit dar nu se poate deschide sa il pot citi. este numai titlul ordinului.
pe site guvernului spune ca nu au fost gasite rezultatele cerute.
le solicit pentru ca sunt mentionate in decizie si imi trebuiesc sa ii pot actiona in judecata
nici macar pe site MSP nu exista actele astea
Ordinul respectiv precizeaza ca personalul excedentar se redistribuie in unitatile sanitare publice din subordinea ASP(completeaza art.8 din ord.880/2006 cu alin.care prevede acest lucru).Nu am posibilitatea sa vi-l trimit in foormat electronic.Imi puteti spune despre ce este vorba printr-un mesaj privat?
ORDIN nr. 1124 din 11 septembrie 2006 pentru modificarea şi completarea Ordinului ministrului sănătăţii publice nr. 880/2006 privind aprobarea Regulamentului de organizare şi funcţionare a autorităţilor de sănătate publică judeţene, respectiv a municipiului Bucureşti, şi a structurii organizatorice a acestor autorităţi
Având în vedere:
- prevederile Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătăţii;
- Referatul de aprobare al Direcţiei generale organizare, resurse umane, dezvoltare profesională şi salarizare nr. E.N. 3.872/2006,
în temeiul Hotărârii Guvernului nr. 862/2006 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Sănătăţii Publice,
ministrul sănătăţii publice emite următorul ordin:
Art. I
Ordinul ministrului sănătăţii publice nr. 880/2006 privind aprobarea Regulamentului de organizare şi funcţionare a autorităţilor de sănătate publică judeţene, respectiv a municipiului Bucureşti, şi a structurii organizatorice a acestor autorităţi, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 656 din 28 iulie 2006, se modifică şi se completează după cum urmează:
1.La articolul 8 se introduce un nou alineat, alineatul (2), cu următorul cuprins:
"(2) Personalul excedentar rezultat ca urmare a restructurării direcţiilor de sănătate publică judeţene şi a municipiului Bucureşti va fi redistribuit în unităţile sanitare publice din subordinea autorităţilor de sănătate publică."
2.Textul articolului 8 va deveni alineatul (1).
Art. II
Direcţiile de specialitate din Ministerul Sănătăţii Publice şi autorităţile de sănătate publică judeţene şi a municipiului Bucureşti vor duce la îndeplinire dispoziţiile prezentului ordin.
Art. III
Prezentul ordin va fi publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I.
-****-

Ministrul sănătăţii publice,
Gheorghe Eugen Nicolăescu
Publicat în Monitorul Oficial cu numărul 784 din data de 15 septembrie 2006