Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vreau sa depun bani in contul firmei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vreau sa depun bani in contul firmei

Buna ziua, daca vreau sa depun bani in contul firmei, in valuta sau in lei, ce forma legală pot sa respect in contabilitate pentru a folosii banii pentru achiziții intracomunitare?
george-neagu, moderator
depuneti numerar sau prin transfer bancar in contul firmei ca si creditare de firma. Apoi de acolo platiti achizitiile intracomunitare